SY
Soru Sahibi
9 Ekim 2013 18:34

ferritin?

merhabalar sağlık ocağında yaptırdığım kan testinde mcv:77.8 ferriitn:3.9 çıkmış düşük yazıyor buna göre anemi rahatsızlığm mı var çok mu kötü değerler... sürekli baş dönmesi çekiyorum yürürken daha çok oluyor ve bu beni çok etkiledi cevaplarsanız çok memnun olurum ...::)))

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sadriye Pulak
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhabaları gecmis olsun öncelikle getiriyim degeri demir depolarınızı gösterir hb degerinizde önemli onu yazmamışsınız fe eksikliği mevcut adetlerinizin suresı ve miktarı da önemli beslenme alışkanlıklarınız korkacak bir durum degil demir takviyesı ile duzelecegını düşünüyorum dahiliye polikliniğine başvurmanız gerekli

20 Ekim 2013 17:33