DZ
Soru Sahibi
24 Şubat 2012 15:26

Fazla kilolar

Mrb. Dr. Hanım. Ben miyastenia hastasıyım. 20 yıldır kortizon alıyorum.1.45 boyunda ve 56 kiloyum. Özellikle göbek bölgem kilolu. Kilo versem dahi göbeğim aynı kalıyor.Göbeğimi nasıl eritebilirim.Bana öneride bulunur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Zeynep Hanım, 1,45 cm boy ve 56 kilo için BMI hesaplaması yaptığımızda kilolu grubuna girdiğinizi görmekteyiz. İdeal kilonuz 46-52 arasında bulunmakta. Bu durumda önce uygun bir diyet programıyla ideal kilonuza inmelisiniz. Daha sonra göbek bölgeniz için uygun sporları (mekik çekme, halka çevirme gibi) uygulamanız gerekmektedir. Maalesef sadece göbek bölgesi için uygulanabilecek bir diyet bulunmamaktadır. Çözüm uygun diyet ve spor programının bir arada yürütülmesidir. Bu sebeple bir diyetisyenle birebir görüşmenizi öneririm.

27 Şubat 2012 17:30