üh
Soru Sahibi
30 Ağustos 2014 19:54

ewing sarkom

patoloji:küçük yuvarlak mavi hüçreli tümör mr de 9cm sinyal değişikli gözlemlendi doktor 9 cm diyo ama o kadar büyük deil kitle o alana yayılmış dedi pet-bt sonucu yorum:sağ femur 1/3 proksimal diafiz bölgesinde subtrokanterik alanda orta düzeyde hipermetabolik aktivite göste intramedüller ve perikortikal alanda, çevre kortikal yapıları destrükte eden yumuşak doku artım alanları (prim malingn proçes) dışında uzak metastazı düşündürecek patolojik metabolik odağın izlenmediği . suv max5.5 bu oran kötü anlamına mı geliyo. metasdaz yok. sadece kemoterapi tedavisi başlandı kemodan sonra ameliyat olup olmucana bakacaz dendi küçültme amaçlı kemo uygulanıyo bildime göre size sorum ben ameliyata biraz korkuluyum çünkü platın olayı olabiliyo ondan bide bu tümör kemoterapi ve radyoterapi ile tamamen yok edilebilirmi tedaviye ne cevap vereceğinide bilmiyoruz şuan ama tümörlü bölgemin agrısı kesildi 2. kürdeyim şuan bide kemoterapi sırasında metasdaz riski varmı sorularıma cvp veirseni çok sevineceğim biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Er
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Doktorunuzun önerileri doğrultusunda tedavi olmanızı öneririm. Geçmiş olsun

30 Ağustos 2014 20:08