YY
Soru Sahibi
2 Ekim 2020 20:44

Eus sonuçunu incelemek

Sevgili hocam mer Diyarbakır'dan bir soruma cevap verebilir misiniz acaba. Antrumda arka duvarda büyük kurvatur tarafına yakın yaklasik 12 mm çapında ortasında umbikusu olan subepitelyal lezyon izlendi.Bir sen önce bu lezyon boyu 10mm çapında idi. Ozofagus proksimalinde yaklaşık 8 mm çapında heterotopik gastrit izlendi. Hocam bu soruma cevap vermistiniz cok teşekkür ederim. Gecen hafta EUS sonucum AÇIKLAMA: Mevcut yayma preparatlarda çok sayıda benign gastrik epitel hücre kümeleri yanısıra GİST şüphesi uyandıran az sayıda iğ şekilli hücre grubu izlenmiştir. Daha ayrıntılı yorum yapılabilmesi için olgunun immünohistokimyasal çalışmaların uygulanabileceği eksizyonel biyopsi ile değerlendirilmesi uygundur ne yapmam gerekir ameliyat olmam mantıklı mı olursam riskleri nedir.. Bizlere böyle imkan verdiğiniz için minnettarım

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Sadece 6 ay sonra endoskopi yaptırıp sonucunu buradan gönder.. Muhtemel bu bahsettiğin aberran pankreas yani zararsız bir şey... Onun için sadece 6 sonra endoskopi tekrarı yeterli

3 Ekim 2020 15:26