SH
Soru Sahibi
24 Aralık 2016 19:24

Eşim hamile

İyi günler hocam eşim 14 haftalık hamile sağ göğsünün altında hep agrı oluyor du yaklaşık bir ay boyunca agrısı devam etti daha sonra kesildi 13 ünçü haftamıza başladığımız da tekrar o şiddetli arısı bir anda yeniden başladı 11 14 tarama testi için Bakırköy de radyoloji uzmanına gittik orda eşimin safra kesesine baktı uzman safra kesesinin kanal kısmında 10 mm taş gördü bize açil cerrah görmesi lazım dedi ameliyat önerdi şu an eşim ile bebeğimiz için riskli mi deyil mi sormak istedim bi zahmet cevabi yazarmısınız

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Gebelerde 2. Üç aylık dönem (2.trimestr) ameliyat için en uygun zaman dilimidir. Eğer gerçekten safra kesesi kanalında taş var ve ameliyat olması gerekiyorsa bu dönem uygun dönemdir. Her zaman ameliyat düşük riskini beraberinde getirse de ameliyat olması gereken hastalar bu dönemde kadın doğum uzmanı kontrolünde ameliyat olabilirler Saygılar

24 Aralık 2016 22:07