CE
Soru Sahibi
26 Ocak 2009 10:35

Eşim 6.gebelik haftası içinde.22 Ocak'ta vajinal ultrason'a gittik.doktor k

Eşim 6.gebelik haftası içinde.22 Ocak'ta vajinal ultrason'a gittik.doktor kalp atışlarını gördü.Ancak bebeğin yeri tereddüt ettirdi.3 boyutlu ultrasonda doktor kese ve bebeği gördü,kalp atışını göremedi,rapordasol fundal kornual bileşkedeveektopik gebelik?tanısını koydu.kese 8mm, bebek 3,5 mm.beta değeri 2 günde bir 2 katına çıkıyor ve şuan 5308. Sorum,kornual gebelikte bebek rahime dogru büyüyüp normal doğum gerçekleşebilir mi? Bildiğiniz kornual gebelikten normal doğum yapan var mı?tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Semih Hızıroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gerçek bir kornual gebelik dış gebeliktir ve tehlikelidir. Ancak normal gebelik köşelere yakın bir yere yerleşmişse kornual gebelik ile karışabilir. Yakın takip ile kısa sürede hangisi olduğu anlaşılır.

26 Ocak 2009 11:22