OB
Soru Sahibi
25 Ocak 2019 23:00

Eos yuksekligi

Merhaba Oğlumun kan değerleri güzel, hemotoloji bölümünde takipte. Bir tabi konmadi. Son tahlilinde 15 gün içinde Eos% 2.8 den 7.7 ye yükselmiş. Bu neden olmuş olabilir

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Pelin Altınok
Radyasyon Onkolojisi

Sayın Bilge Hanım, bu durum muhtemelen oğlunuzun yakın dönemde herhengi bir alerjen veya viral/mikrobik/paraziter bir dış etken ile karşılaştığını gösterir. Klinik olarak çocukta bir sorun yoksa önemli değildir. Vücut gerekli savunma mekanizmasını harekete geçirmiştir ve halihazırda durumla başetmeye çalışmaktadır. Kısa sürede düzelecektir. Sağlıklı günler dilerim.

27 Ocak 2019 10:04
OB
Soru Sahibi

Lenf kodları büyük.hatta heterojen. Kan değerleri düşüktü. Takviyelerle yükseldi fakat bu sefer de eos yükseldi. Ben yanlış biseyler mi yapıyorum acaba?

27 Ocak 2019 10:07
Uzm. Dr. Pelin Altınok
Radyasyon Onkolojisi

Hematoloji takibinde demiştiniz. Bence doktorunuza danışmadan takviye gıda vermeyin. Çünkü bunların da bazıları alerjen özellikte olabiliyor (propolis gibi).

27 Ocak 2019 11:20