EF
Soru Sahibi
28 Aralık 2020 01:49

Enfeksiyon kaynağı

Hocam merhaba enfeksiyon kaynağı adı altında size bir soru sormustum acil boyun ultrasonu cektirin diye.cvb atmıştınız.hocam boyun ultrasonunda 15×3,5 mm ve 1cm yakın reaktif lenf nodlari enfeksiyon kaynakli deniyor.yutkundukca ben yutkunmayi sırtımda kürekte hissediyorum.sabah kadar ağzımda balgam birikmesi oluyor ne sigara ne de içki kullandım hayatımda.evim çalıştığınız hastaneye çok yakın randevu almak su dönemde çok zor oluyor.sizden randevu alma enfeksiyon kısmını bertaraf edip sizin yönlendireceğiniz şekilde tedavi olmak isterim size minnettar kalırım şimdiden.hocam çocuklar çocuklar küçük olmasa onemsemiyycem biri 1. Biri 7 yaşında.bu yaşıma kadar aspirin dahi doğru düzgün içmemiştim sürekli spor yapan hareketli bi yaşamım vardı.1 yıldır tüm hayat kalitem bitti.cocugumu baskent hastanesinde kontrole götürdüğümde 2020 şubat ayı o gün biraz soğuktu faranjitle başladı hala devam ediyor atamadım hastalığımı.buzamana kadar tek diyeyim eşim hamilelik doneminde 15 ay önce cafede çalışan bi bayanla öpüşmeli ve korumalı tek bi ilişki oldu.enfeksiyon kısmını bertaraf edip ciddi manada teşhis konamadan zor bi süreç yaşıyorum yardımcı olursanız tekrardan minnettar kalacağımı söylemek isterim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Boyun ultrasonu non spesifik lenfadenitle uyumlu. 1 yıldır olan şikayetleriniz sizin hoca düzeyinde değerlendirilmenizi hak ediyor. Benim hocalarım Gazi üniversitesi Tıp fakültesinde. Buraya randevusuz gelmenize gelince hiçbir arkadaşımın sizi reddedeceğini sanmıyorum ve biz servislerde veya polikliniklerde dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Ben poliklinikte çalışırken gelmeniz sorun değil ancak serviste ve yoğun bakımda çalışırken araya sizi almam diğer hastalara haksızlık olur. Ocak ayı programını bilmiyorum. Telefonla öğrenip gelirseniz memnun olurum. Tek poliklinik var haftalık veya 10 günlük çalışıyoruz.

30 Aralık 2020 11:07