EC
Soru Sahibi
22 Aralık 2020 10:41

Enfeksiyon kaynagi

Hocam merhaba yaklaşık 1 yıldır yutkunmada agri ve bogaz agrisi şikayetim devam ediyor kronik farenjit geniz akintisi oluşmuş.yaklasik 3 aydır da sirt kemigi kalca agrisi başladı.yaklasik bu surede 7 kilo kadar kaybım oldu.dis eti sorunları başladı.bi çok kbb ve genel cerrahi mide reflüsü nedeniyle gittim bi ton tomografi kan testleri yapıldı.tam bi teşhis tedavi başlayamadım.bogaz agrisi tek tarafli oluyor.en son gittiğim göğüs doktoru antibiyotiklerden sonra enfeksiyona gitmemi tavsiye etti.dahiliye ye gittiğimde doktora hocam kalabalık ortam havasız bi ortamda çalışıyorum.ne gerekiyorsa tüberküloz olsun hiv olsun brucella bi değerlendirin lütfen dediğimde kan değerlerin normal hiv tuberkuloz de değerler değişir kronik farenjit sirt kemik ve belde kalça ağrı si yapabilen hafif de olsa gece terlemesi oluyor.canımı sıkan kilo kaybi sirt kemik agrisi oluşması bi yıla yakındır duzelememek.hic ateşim OLMADI.enfeksiyona gittiğimde yada bi laboratuvar da pandemi nedeniyle hastane de randevu alınamazsa hangi testleri yaptirabilirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bir kere kilo kaybı nedeniyle mutlaka bir verem savaş dispanserine gidip onların tarama testleri var onları yaptır, tbc yi ekarte etmiş olursun.Tek taraflı boğaz ağrısı diş kaynaklı olabilir, korkarım ki kilo kaybı sırt kemik ağrıları en çok ruhi depresyonda olur, tedavi edilmezse kronikleşir ve tedavisi daha zor hale gelir. Boğazındaki ağrı nedeniyle bir boyun ultrasonu çektirmen ve de vakit geçirmeden bir psikiatri uzmanına görünmen benim tavsiyemdir. Geçmiş olsun.

22 Aralık 2020 11:13