Soru Sahibi
23 Mart 2022 15:13

Endoskopi

Merhaba Doktor bey dün endoskopi oldum ve tanı olarak antral gastrit yazıyor ciddi bir durum mu ? Bir de sağ kürek kemiğimde ve bazen kaburgamda ağrı oluyor bu durumdan kaynaklı olabilir mi? Yemeklerden sonra çok olmasada geğirme ihtiyacım oluyor sabahları bağırsaklarımda ve midemde gaz oluyor bu durumla ilgili olabikir mi? Antrum dan bir parça alındı sonucuna göre doktor değerlendirecek fakat ben yinede danışmak istedim birbirleriyle ilişkileri olabilir mi bu sorunların?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

İpek hanım geçmiş olsun öncelikle , antral gastrit toplumda çok sık görülmektedir. Diet düzenlenmesi ve mide koruyucu ilaçlar ile genellikle sonuç alınmaktadır. Ancak tarif ettiğiniz şikayetler safra kesesi hastalıklarında da olabilir. O nedenle usg yaptırmanız mantıklı olur

23 Mart 2022 23:00
Soru Sahibi

Teşekkür ederim cevabınız için. 3 ay önce başladı mide problemim bir sabah mide bulantısıyla uyandım hiçbir şey yiyip içemedim bir gece hastanede kontrol altında kaldım o zaman tomografi çekildim fakat böyle kaburga ağrım falan yoktu ağrılarım devamlı değil fakat ara ara sancı şeklinde hem midemin sanki uç kısmında hemde dediğim gibi sırtımda oluyor. O süreçte mide koruyucu kullandım 2 ay kadar daha sonra doktor kontrolünda bıraktım yine doktorumun yönlendirmesiyle endoskopi oldum fakat sonuç değerlendirmesi yapamadık henüz kendisinede bu şikayetlerimden bahsedeceğim çok teşekkür ederim Doktor Bey yönlendirmeniz için iyi akşamlar.

23 Mart 2022 23:06

Geçmiş olsun

24 Mart 2022 13:18
Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım Genel Cerrahi

Yazar toplam 3 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Patoloji sonucu Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
endoskopi sonucu Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
usg sonucu Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
Mide bulantısı Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
Endoskopi Doç. Dr. Murat Baki Yıldırım
Genel Cerrahi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Adnan Arslan
Op. Dr. Adnan Arslan Genel Cerrahi
Dr. Mehmethan Cihan
Dr. Mehmethan Cihan Genel Cerrahi
Op. Dr. Osman Jafarlı
Op. Dr. Osman Jafarlı Genel Cerrahi
Doç. Dr. Hasan Çantay
Doç. Dr. Hasan Çantay Genel Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube