OE
Soru Sahibi
20 Nisan 2010 22:06

emziren anneyim 20 lik dişim içim doktora gittim çekmek için röntgen istedi

emziren anneyim 20 lik dişim içim doktora gittim çekmek için röntgen istediler ama çok röntgençekildi diş yerim zordu üzülüyorum sütten bebeğime radyasyon geçmiş midir? teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Radyasyonun iki türlü etkisi vardır. Somatik ve genetik etki olmak üzere. Yani bir başka deyişle radyasyona maruz kalan kişinin bedeninde ortaya çıkan değişiklikler ve nesillere aktarabileceği değişiklikler. Gönlünüzü ferah tutun bebeğinize sütle geçmez. Ancak kendiniz maruz kaldığınız için bu etkiler sizde ortaya çıkabilir. Röntgen çekilirken gerekli koruyucu tedbirler alınırsa bu etkilerde minimuma indirilebilir. Röntgen çekilirken bu kurala dikkat ederseniz sizin için iyi olur. Evladınızın sağlıklı sıhhatli bir ömrü sizlerle beraber geçirmesini dilerim. Geçmiş olsun.

20 Nisan 2010 22:27