bb
Soru Sahibi
3 Eylül 2020 11:28

Emar sonucum ne diyor

Emar sonucun ne diyor. L4-5,L5-S1 DISK SINYALINTENSITELERI DEJENERASYONA BAGLI T2 AGIRLIKLI IMAJLARDA AZALMISTIR.L3 VERTEBRADA MILIMETRIK CAPTA HEMANJIOM IZLENMEKTESIR.L4-5DUZEYINDE DIFFUZ BILGING IZLENMEKTE OLUP AANTRAL GENIS TABANLI DISK PROTUZYONUNA BAĞLI TEKAL SAK BASILIDIR.SOLDA L4 GANGLIONU INFERIOR RESSES DUZEYINDE HAFIF INDENTEDIR.SPINAL AP CAPI AZALMISTIRL5-S1DUZEYINDE DIFFUZ BULGING IZLENMEKTEDIR SANTRAL GENIA TABANLI DIAK PROT.BAGLI SAK BASILIDIR.SOL NORAL FORAMEN DARALMIATIR.SOLDA L5 GANGLIONU HAFIF BASILIDIR.EMAR SONUCUM BU SEKILDE RIAK VARMIDIR

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ufuk Özsoy
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sizin öncelikle bir hekime muayene olmanız daha sağlıklı olur geçmiş olsun

16 Eylül 2020 08:46
bb
Soru Sahibi

Ameliyatlık bir durun varmı o u soyleseniz:)15 gündür fizik tedavi alıyorum hafifledi agrilarim ama ilerleyen dönemde de tekrarlar mi ki bu agtilar

16 Eylül 2020 15:37
Op. Dr. Ufuk Özsoy
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sadece MR raporunuza göre tedavi belirlemek olmaz filmleri görmek ve muayene etmek gerekir

9 Ekim 2020 08:50