EM
Soru Sahibi
8 Kasım 2019 11:58

emar sonucu

43 yaşında bayan kol ağrısı şikayeti ile emar çekilmişti acana kötü bir şey olma ihtimali var mı sonucu yorumlayabilirmisniz Teknik sagital t1-t2 aksiyel ağırlıklı kesitler alınmıştır.servikal aks bozulmuştur.Tüm servikal vertebralarda yağlı kemik iliğinde kayıp mevcuttur.kemik iliği sinyali heterojen izlenmektedir..hematoloj,k değerlendirme ve gerekirse kemik sintigrafisi önerilir.c4-5 seviyesinde bulging izlenmmekte olup anterior subaraknoid mesafe parsiyel daralmıştır.c5-6 düzeyinde geniş tabanlı posterior herniasyon mevcut olup anterior subaraknoid mesafe daralmıştır. spinal korda temas mevcuttur. Nöral foramenlerde parsiyal daralma izlenmiştir. c6-7 düzeyinde geniş tabanlı posterior herniasyon mevcut olup spinal korda temas izlenmiştir.Nöral foramenler diske ve dejenaratif osteofitik sivrileşmelere sekonder sağda daha belirgin olmak üzere parsiyel dralmıştır. sağda minimal sinir kökü teması da mevcuttur.Diğer servikal disklerin arka kontutunda kanal yönünde belirgin taşma saptanmmaıştır.İncelenen düzeylerde osseospinöz kanal çapı fizyolojiktir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ufuk Özsoy
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Hastanın sadece MR raporuna göre tedavi belirlemek yanlış olur.Hastanın nörolojik muayenesi, MR görüntüleri ve MR raporunun birlikte değerlendirilmesi daha sağlıklı olacaktır. geçmiş olsun..

18 Kasım 2019 17:06