kf
Soru Sahibi
5 Ocak 2023 05:34

emar

merhaba iyi calsimalar 2 senedir hipofiz bezi adenomu prolaktima tedavisi gormedeyim ve dostinex kullandim ama tumorde buyume mevcut goz doktorun tarama testinde 2 sene oncesi gorme alani kaybi daha yuksekken yeni cekildigimde kayip gozukmemekte fakat tumor goze basi yaptigindan endekronoloji acilen ameliyat olmami soyleri 2 sene oncede direkt ameliyat demisti ama beyin cerahi goze basi yapamdigi icin kontrolde tutmustu hocam asagidaki mr sonucuna gore sizin gorusunuz ameliyatmidir ilac tedavisyle devam edebilirmiyim tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Firuze hanım efendim, bence sadece MR sonucunu okuyarak size görüş belirten insanlardan bucak bucak kaçın... Sonuçta insan sağlığı söz konusu ise, özellikle de kanlı işlemler söz konusu olacaksa; hastaya esaslı bir zaman ayırıp detaylı şekilde muayene etmeden, sadece MR raporu okuyup veya filmlere üstünkörü şöyle bir bakarak ve tabii hastanın kan tahlillerini diğer benzer tetkikleri de istemeden verilen kararlar her zaman acı ve gözyaşı ile sonuçlanmaya mahkumdur. Size bol şanslar dilerim...

5 Ocak 2023 11:42