KM
Soru Sahibi
22 Ağustos 2019 22:30

Ella ve primolut

Merhaba Dün Adet olmaya başladım hemen geciktiricii kullanmaya başladım 6 saatte bir olarak ve adet kanamam çok az geldi gelemeden kesildi. Primolut erteleci hala kullanıyorum tatilde oldığumdan ötürü , Bugün eşimle birlikte olduk ve içime Boşaldı sizce ertesi gün hapı almama gerek var mı primolut kullanıyorum ve adet kanamam başladığı an bu ilaç kesti ... eger ertesi gün kullanırsam devamında primolut kullanabilir miyim ? nolur yardımcı olun Primolutu bıraktığım an adet görücem sizce hamile kalabilir miyim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sacit Güneş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ertesi gün hapına gerek yok. Primolut kullanmaya devam edin, Hamile kalma oranınız düşük. primolutu bıraktıktan 3 gün sonra eğer kanama azda olsa başlamazsa kanda gebelik testi yaptırın.

23 Ağustos 2019 22:39