ye
Soru Sahibi
11 Mayıs 2021 16:40

ella hapı kullanımı

hocam merhaba, 13-14 nisan da maalesef ella kullanmak durumunda kaldım prezervatif yırtılmasından dolayı. Eczacım adet de gecikme olacağını söylemişti.28 nisanda gebelik testi yaptım negatif çıktı ama her ayın 2-4 ü arasında regl olurum 11 mayıs oldu hala regl olamadım çok da stresliyim bu konuda gebe kalmak istemiyorum.aynı ay 2 kere ella kullanımında bu normal midir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Külal Çukurova
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Kandan gebelik negatif ise endişe etmenize gerek yoktur. Kandan bakılmadı ise bakılmasını öneririz. sık ella kullanımı koruyuculugu azaltmaktadır bu nedenle size uygun korunma yöntemini edinmeniz gereklidir.

12 Mayıs 2021 09:09
ye
Soru Sahibi

Hocam teşekkürler idrar testiydi ama ilişkiden 2 hafta sonra o da doğru sonuç verir dediler kan testi yaptıracak durumda değilim ve iki tane ella kullanımında bu gecikme normal olabilir mi?

12 Mayıs 2021 11:38
Op. Dr. Külal Çukurova
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Muayenesiz gecikme nedeninizi bilemeyiz, kan testi olmadan kesin sonuç bilgisi de vermek doğru değildir muayene yada kan testi yaptırmanızı ve doktorunuza danışmanızı oneririm

16 Mayıs 2021 21:23