TB
Soru Sahibi
18 Ağustos 2019 13:58

Elde oluşan yanık sonucu parmaklarda uyuşukluk

Merhaba. Ocak ayında abimin elinin üstünde işaret ve orta parmağının hizasında sıcak metalle 1tl büyüklüğünde(biraz daha büyük olabilir) yanık oluşmuştu. Doktora gitmedi yara kapandı sadece bulunduğu bölgede renk farklılığı şeklinde iz kaldı. Şimdi küçük parmağı ve yüzük parmağındaki uyuşukluktan dolayı doktora gitti. Uyuşukluğun yanıktan kaynaklandığını elini eskisi gibi kullanamayacağını hatta kangrene bile çevirebileceğini söylemişler. Bu mümkün mü? Aradan 7 ay geçti kangren olacak olsa şimdiye olmaz mıydı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Muhammet Mustafa Ercan
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Merhaba, yanık iyileştikden sonra şimdiye kadar uyuşuk olmayıp sonradan oluştuysa bu yanıka bağlı uyuşukluk değildir. Muhtemelen abinizde sinir sıkışması mevcut. Uzman doktora gidip muayene olması ve ayriyeten ENG/EMG yapılması lazım. Eli Sinir sıkışması ilerlerse zamanla fonksiyon kaybına uğrayabilir. Saygılar

30 Ağustos 2019 08:25