PM
Soru Sahibi
1 Ağustos 2022 21:56

Ekstrasistol ve Vücut geliştirme (İlaçsız,supplementsiz, doğal)

Merhabalar hocam .1 yıl önceki holter 400 ekstra atımım var Spor salonunda 1 bazen 2 oluyor bazen hiç olmuyor. 4 doktora gözüktüm hepsi spor yapabilirsin dedi 1 tanesi halter yapma dedi o hep aklımda kaldı. Sporda ekstra atım artması kötü bir şey artmasından tam olarak kaç taneye çıkması tehlikeli acaba artık sporda ağırlık kaldırırken korkuyorum.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba. Bu sayısal bir sınırla değil, spor yaparlken daha tehlikeli formlara dönüşme ihtimalinin olup olmamasıyla ilgili. Spor yaparken şu kadar olursa zararlıdır gibisinden boş ve yanlış bilgiler arayışında olmayın. Detaylarınızı bilmeden ve yüz yüze görüşmeden buradan bağlayıcı yanıtlar vermeyi yanlış bulurum. Bu yüzden oradaki meslektaşların önerisi yönünde hareketinizi öneririm. Selamlar..

2 Ağustos 2022 15:25
PM
Soru Sahibi

Anladım hocam sağ olun en son bi uzmana göründüm sadece ekg me baktı dedi sıkıntı yok. Ben biraz hastalık hastasıyım bundan 1 yıl önce holterim 2 yıl önce eko efor her şeyim olmasına ve o zaman da sıkıntı olmaz denemesine rağmen son olarak bir profesör doktora randevu aldım haftaya gidicem aslında gerek yok gibi gözükse de içim rahat olmadığından hani nasıl anlatsam kalp hastası değilim ama normal bi kalbim de yokmuş bir şey olcak mış gibi hissediyorum. Zamanında bundan panik atak yaşamıştım anksiyete bozukluğu vardı lustral kullandım 1 yıl. Genelde psikolojim bozulunca böyle içim darlanınca oluodu karamsar havalara giriyordum . Mesela şu an son 1 haftada belki 2 kere filan oldu 1 tanesi işte size yazdığım gün oldu spordayken hem de . O da şöyle şimdi artık anladım normal dinlenikken ekstra atımım olsa da sıkıntı yok diye, zaten olmuyor da son 1 haftada ama sporda olması sakıncalı olduğunu düşündüğüm için kendimce sporda dinledim kendimi. squat yapıyorum nabzın 170 civarına kadar çıkıyor normal olarak set arasında elim kalbimde dinledim bir şey yok 1.5 saat böyle farklı farklı bench press olsun hareketlerde set aralarında ufaktan kendimi dinledim . Antrenmanım bitecek curl hareketi yapıyorum ki kol hareketi yani nabzım da 140 150 max belki 1 tane ek atım oldu tüm keyfim kaçtı zaten yorulmuştum bi de korktum bi anda kalbim duracak diye hani sporcularda gençlerde oluyor ya onun gibi. Ben abartıyorum sanırım hocam değil mi?

3 Ağustos 2022 01:38

Evet

9 Ağustos 2022 17:59
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5538 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Mitral kapak darlığı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Çarpıntı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Endişe Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
BT ANJIO Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Extrasistol. Ablasyon Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube