YH
Soru Sahibi
10 Ağustos 2019 16:07

Ekstra sistoller

stra sistoller Hocam 37 yasinda Tiroit hastasi bir Bayanim.size sorum şu ara sira ekstra atislarim olurdu ama bu 1.5 aydir 3 kez şöyle birşey oldu Hocam ; bi yere giderken daha biraz yürüdüm ki gogsumun ortasinda motor teklemesi gibi oldu sonra tekrar oldu tekrar tekrar o an sanki normal ritme donmeyecek gibi korktum oksurdum hizli devam etti sonra gecti ama ekstra atislar ayakta otururken arada devam etti..Bu ust uste gelen ekstralardan 2 kez daha yasadim evde ayaktayken birde aşağıya indigimde..kardiyoliga gittim 3 tane 3 ude ritim ilaci verdi hocam 1.5 aydir concor ceyrek ve yarim iciyorum korkudan ceyrek aliyorum yada yarim.Ama Hocam bu son 2 tekleme atagi bu hafta 2 kez oldu.Dun yine ayaktayken oldu 4 kez bugunde yemekten donerken hocam gogsum ortasinda yine tekledi normal atti tekledi derken 3 kez olunca agladim.Hocam gecen gun gittigim doktorlar birsey olmaz korkma ilaci ic diuorlar ama ben cok korkuyorum ayaktayken motor tekleme krizi gibi ust uste gelip duruyor.Neden hocam bu tehlikelimidir acaba ne yapabilirim ? Ayakta iken olan teklemeler cok zararliymis kalp hastaligina isaretmis dogrumu hocam bu ?

3 cevap
Cevaplar (3)

Teklemelerin onemi ayakta veya oturmakla gelmesine gore farkli olmaz. Eslik eden baska hastalik olup olmamasina gore degisir. Bu tabloda endiseniz gereksiz. Ancak illa bir sey degissin istiyorsaniz ilaci tam dozda almalisiniz. Boyle ceyrek yarim gibi ürkek dozlarla hicbir netice alamazsiniz. Selamlar.

10 Ağustos 2019 20:47
YH
Soru Sahibi

Hocam ilginiz icin sagolun.Ben Tiroit hastasiyim levetrion kullaniyorum birde paxera ve xanax 6 yildir.Tiroit kanseri ve atom tedavilerinden kadinlik hormonlarim bozuk Fsh im yüksek adetlerim bozuk hocam birde ondan tedavi olmam lazim.Birde reflu gastrit ve hazimsizligim var geçmeyen bitmeyen gaz oluyor batin ultrasonunda bile asiri gaz mevcuttur denildi hocam ama gecmiyor hep öyle..Benim size sorum Acaba bu agir reflu surekli gogsumde ortada yanma asiri gaz ayakta iken ekstra atislar yaparmi oyle ust uste ? Ve hocam 3 aydir adetlerim 2 ser oluyor bozuk ve adetten 3 gun once basliyor bu teklemeler ve artıyor dahada artiyor ama hep adet donemi cok agirlasiyor.ilk defa adetlerim bozuldu ve ilk defa ekstra atislar boyle oluyor bunlarin bi alakasi varmidir hocam ne yapmam lazim ? Korkudan yurumuyorum bile yine olacak yürürken diye yurumemde az spor yapmamda bi sorun olurmu acaba ve ilaç icmesem bisey olurmu Hocam ? Concoru ceyrek almamin sebebi dusuk olan tansiyonum tamamen iniyor hepsini denedik ondan bu sekilde..kalp ritim ilaci icmesem birsey olurmu ki hocam dogal baska bi tedavim yok ki hani nedenide soylenmiuor.mide ilacida verdiler lansor oda kalp ritmini bozarmis diye okudum hocam bunlar doğrumu Allah askina ben ne yapayim

11 Ağustos 2019 15:20

Bilgi aldiginiz kaynaklar ve yersiz. Aktardiklariniza bakarsak kardiyologlardan kesinlikle uzak durmaniz, ayrica kaygi bozuklugu, hormonal sistem ve bir yigin mide-barsak sorunuyla mucadele etmek gerektigi anlasiliyor. Bunlarin tumu icin oncelikle barsak sagligini duzeltmeniz gerekli. Probiyotikleri ogrenmeniz ve uygulamaniz gerekli. Diger bir odev; gluten intoleransi nedir ve ne yapar guzel hir okuyun. Ve bir dusunun derim. Selamlat.

12 Ağustos 2019 18:10

Bilgi aldiginiz kaynaklar ve yersiz. Aktardiklariniza bakarsak kardiyologlardan kesinlikle uzak durmaniz, ayrica kaygi bozuklugu, hormonal sistem ve bir yigin mide-barsak sorunuyla mucadele etmek gerektigi anlasiliyor. Bunlarin tumu icin oncelikle barsak sagligini duzeltmeniz gerekli. Probiyotikleri ogrenmeniz ve uygulamaniz gerekli. Diger bir odev; gluten intoleransi nedir ve ne yapar guzel hir okuyun. Ve bir dusunun derim. Selamlar.

12 Ağustos 2019 18:11
YH
Soru Sahibi

Cok sagolun hocam okuyup hepsini uygulayıp dediginiz bolumlere gidecegim söz..Haricinde az önce nete bakiyordum Hocam neden geldi bu basima nasil kurtulurum diye bi bakarmisin bi hoca kendi sayfasinda yazmis aynen şunu "eforla azalan ves selim,eforla artan ves malign kabul edilip incelemeye gecilir yazmis kendi yazisinda..Hocam benim ekstra atislar ust uste atak gibi ve surekli ayakta iken oldu..yururken-asagiya inip taksiye binerken-yemek yiyip avm den cikarken yururken-evin icinde dolasirken ? hocam bunlar eforla artan teklemeler degil mi iste neden bana efor testi yapmıyorlar ki o zaman..ve hocam neden boyle hareket halımdeyken olur bu ataklar gibi ekstra atislar Allah Askina bi soyleyin bana dogrumu bu malign türludur kötüdür demeleri bana uyuyormu acaba ? Yonlendirmeniz icin cok tesekkur ederim hemen gidicem Bayramdan sonra dediklerinize uygulayacağım.Hocam bana bu eforla olan artan ves kotu huyludur durumu benmiyim acaba bu biraz bahsedermisiniz lutfen ? simdiden sagolun iyi aksamlar

12 Ağustos 2019 20:17

Bu gibi cok yuzeyel verilerle bir karara varmaya calismayin, burada da bir yargiya ulasmak mumkun degil. Bizzat basvurunuz uygun olur. Selamlar

12 Ağustos 2019 22:21