tz
Soru Sahibi
2 Nisan 2019 11:19

Düşük tehdidi

Merhaba 31 yaşındayım ve 15 gün önce gonal f tedavisiyle aşılama yaptırdım. 25 martta beta hcg 3,9 çıktı. 27 martta betahcg saat09:00'da 26,1 saat:13:00'da 34,1 progesteron 0,9 çıktıve ayrıca 5 gün adet kanaması gibi kanamam oldu. 29 martta beta hcg 35,4 çıktı. Son yapılan tahllilde 1.nisan beta hcg 80,9 progesteron 0,3 çıktı. Doktorum düşük olacak bekle dedi fakat düşmezse kemotewrapi gibi bişi dedi. Bu gebelik sağlıklı yürümesi için ne yapabilirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Suat Hazer
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bekleyelim,muhtemelen aşağı doğru inecek

2 Nisan 2019 15:02
tz
Soru Sahibi

Sayın hocam, Bugünkü değer 125,4 olarak çıktı. 100 ve üzerinde dış gebelik olabilir diye okudum nette. Kemoterapi yapılması nasıl bir işlem bunun yerine kürtaj değerlendirilebilir mi?

3 Nisan 2019 10:09
Op. Dr. Suat Hazer
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Beta hcg takibine göre karar vermek gerekir.

8 Nisan 2019 17:11