TB
Soru Sahibi
24 Şubat 2019 19:08

Düşük Ayak / Tendon Transferi / Çapraz Bağ

Merhabalar. İsmim Bedrettin Turan. 2017 yılında geçirdiğim kaza sonucunda sol dizim döndü. Paroneal sinirim tamir edilemeyecek şekilde hasarlı ve çapraz bağlarım kopuktu. Ve düşük ayak (ayak felci) gelişti. Bir çok ilde bir çok hastaneye başvurmama rağmen sonuç alamadım. Bu ayak düzelmez diyen doktorlarda oldu. Bi şekilde Sayın Mustafa Nazım hocama yöneldik. Bacağımda yarım metre ve geniş çaplı bi demir parçası ve kol değnekleri ile umutsuz ve son şans olarak Mustafa Hocamın polikliniğine gittim. İlk anda ki konuşmasıyla ve muayene yöntemi o anda güvendim hocam. Konuşmaları, yaklaşımları ve bilgisi sayesinde tereddüt dahi etmeden 3 defa ameliyat masasına yattim. Önce sınır gevşetme ameliyatı 2 ay sonrasında Tendon Transferi Ameliyatı bundan 4 ay sonra da Çapraz Bağ ameliyatı yaparak toplam 3 ameliyatta olmaz denileni yaptı. Koca Koca demirlerden kol değneklerinden kurtuldum. Kullanamadığım ayağım ve kullanamadığım dizim, 'Felç' denilen ayağım hocam sayesinde şimdi bisiklet sürecek ve koşacak duruma geldi. Muğla için, bölge için büyük bir şanstır Mustafa Nazım Karalezli..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Nazım Karalezli
Ortopedi ve Travmatoloji

Teşekkürler ve tekrar geçmiş olsun Bedrettin. İyi olman gerçekten çok güzel. kendine iyi bak. Sevgiler

24 Şubat 2019 21:09