Soru Sahibi
6 Ocak 2011 18:52

dr bey iyi akşamlar ben hipotiroid hastasıyım ben 1 yıl önce ağlama şikayet

dr bey iyi akşamlar ben hipotiroid hastasıyım ben 1 yıl önce ağlama şikayeti ile pskiytr gittim prozac 20mg verdi fakat şikayetlerim geçmedi bende aile hekimimize danışarak prozac ile birlikte lustral 100mg special e başladım ama bir ay sonra çok şiddetli kulak çınlamaları başladı ilaçları bıraktım fakat hala devam ediyor sizce sorun nedir tşk

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selçuk İnanlı
Prof. Dr. Selçuk İnanlı
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Hipotiroidi, depresyon çınlamayı tetikleyebilir. Komple bir işitme tetkiki ile kulağının değerlendirilmesi gerekli. Hem lustral hem de prozac kullanımı sakıncalı olabilir. Psikiatristin ile görüşmende fayda var. Hipotiroidin için de mutlaka tiroid hormonu replasman tedavisi kullanmalısın, endokrinoloğun ile konuş.

6 Ocak 2011 20:11
Prof. Dr. Selçuk İnanlı
Prof. Dr. Selçuk İnanlı Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yazar toplam 19 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB İle İlgili Diğer Uzmanlar
Yrd. Doç. Dr. Emrah Çiçek Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Mustafa Güneş Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Uzm. Dr. Şükrü Turan Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Uğur Yıldırım Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Ayşegül Gönen Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Etiketler
Hipotiroidi , Tinnitus , Kulak problemleri , Lustral , Prozac , Tinnitus tedavisi
Facebook Twitter Instagram Youtube