AZ
Soru Sahibi
21 Haziran 2021 18:50

Douglas Boşluğunda Sıvı

Merhaba, 21 yasindayim. Makatta istemsiz bir ıkınma-baskı hareketi şikayeti ile genel cerrahiye randevu aldım kendi açısından bir sıkıntı olmadığını söyleyip ultrasona yönlendirdi. Ultrason sonucum şöyle çıktı: 'Sol overde 15x14mm boyutunda anekoik kist izlendi. Periuterin alanda, Douglas boşluğunda en derin yerinde 9.8mm ye ulaşan sıvı izlendi.' yazıyordu. Ne düşünüyorsunuz? Şikayetlerim uzun süredir geçmiyor.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

önemli bir kist değil sıviyı normalde görürüz fakat iltihabi durumlarda sıvı artışı raslanabilir anal koitus yapıyormusun, bazen böyle ilişkide bu semptomlar görülebilir

22 Haziran 2021 09:40
AZ
Soru Sahibi

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim fakat anladığım kadarıyla anal ilişkiden bahsettiniz. Hayır hiç yaşamadım.

23 Haziran 2021 01:46
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

peki gercmiş olsun

23 Haziran 2021 12:58