KR
Soru Sahibi
19 Ocak 2021 00:29

Dolgulu diş ağrısı

Merhaba hocam, bir haftadır sol çenemdeki diş köklerimde can sıkıcı sızılar var. Gittikçe ağrıya zonklamaya döndü. Hem alt hem üst çenede oluşu bana garip geldi. Çürügüm yok ancak dolgular var bu dişlerde. En az 10 yillik metal görünümlü dolgular. 6 yıl önce ortodonti tedavim de olmuştu. Yillardır hiç şikayetim yokken dolgulu dişlerimin zonklaması hem üst hem alt çenede oluşuna ne dersiniz? Diş eti çekilmelerimin olduğunu söylemişti doktorum buarada. Ilk firsatta bir hekime gideceğim ama yine de sormak istedim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Damla Zenar
Diş Hekimi

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isterim. Aynı bölgede aynı anda hem alt hem üste problem olmasından ziyade yansıyan ağrı dediğimiz bir ağrı yaşıyor olabilirsiniz. Ya da eklem problemi yaşıyor olabilirsiniz, bu da bahsettiğiniz ağrıya sebep olabilir, daha önce diş eti problemi yaşamışsınız. Diş eti hastalıkları da düzenli takip gerektiren rahatsızlıklardır. Kısa sürede bir diş hekimine başvurmanızda fayda var. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizle.

19 Ocak 2021 21:20