do
Soru Sahibi
18 Ekim 2013 20:58

doktor kanda mıkrop var dedi korkuyorum

annem 1hafta ongundur karın agrısı cekıyor dün hastaneye gittik test yaptılar hemogramda WBC RDW-SD yüksek çıktı idrarda lökos,t 2+ cıktıeritrosit ESER cıktı doktor enfeksıyon kana karısmıs kanda mıkrop var dedı ınternetten ararastırdım kanda mıkrop sepsıs oluyormus ve sonucu %50 ölümmüş. ben telaşlandım pazartesıden önce enfeksıyon doktoru yok randevu alamıyruz ve merak ıcındeyım durum nedır acaba

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İlknur Erdem
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Vücudumuz mikroorganizmaların kanımızda bulunmasına sistemik bir cevap vermişse ( ki bu cevabı pek çok faktör etkiler ) buna sepsis diyoruz. Annenizi İstanbul için Enfeksiyon Hastalıkları doktorlarının nöbet tuttuğu eğitim ve araştırma hastanelerine götürebilirseniz ( Cerrahpaşa tıp, çapa tıp; şişli, haseki, kartal,numune gibi), doktorunuz bir tedavi başlamıştır sanırım, ama pazartesiyi beklemeyin.

19 Ekim 2013 11:11
do
Soru Sahibi

İlginiz için çok teşekkürler özel bir hastaneye gittik ve doktor abartmıs sadece biraz enfeksıyon var dedi buda antıbyotık ile tedavı edılır korkulucak bısey yok dedi 2 tane serum taktılar 2 tane daha serum vr onlarda pazar pazartesı takılıcak ve bugun annem topladı kendını

20 Ekim 2013 01:45
Prof. Dr. İlknur Erdem
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Geçmiş olsun, ilk doktorunuz muhtemelen sepsisten şüphelenmiş, ancak anlaşılan takibinde annenizde klinik olarak sepsis tablosunun gelişmediği görülmüş . Bu da güzel bir şey.

21 Ekim 2013 19:45