DY
Soru Sahibi
25 Mayıs 2007 15:29

Doktor bey benim regl dönemin 2 gün sürüp 3.ve 4.gün hiç gelmiyor ve sonrak

Doktor bey benim regl dönemin 2 gün sürüp 3.ve 4.gün hiç gelmiyor ve sonraki 2 gün çok az miktarda ve daha koyu renk ve kıvamda geliyor. Sizce bu bir sorun mu dur ? Saygılarımla. Teşekkür ederim

6 cevap
Cevaplar (6)
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

gebelikten korunma yönteminiz bildirirmisiniz ?

25 Mayıs 2007 16:52
DY
Soru Sahibi

şu an için korunmuyorum

25 Mayıs 2007 17:24
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu adet tipi, sadece bu aya mahsus değil ise , bir hastalık belirtisi değil.

25 Mayıs 2007 17:56
DY
Soru Sahibi

cinsel birliktelikten olabilir mi ?

25 Mayıs 2007 17:26
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kesinlikle olmaz

25 Mayıs 2007 17:57
DY
Soru Sahibi

doktor bey aslında ben en sağlıklı korunma yolunun ne olduğuna da bilmiyorum.evli değilim ne önerirsiniz ? lütfen yardımcı olun

25 Mayıs 2007 17:31
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

En sağlıklı diye bir şey yok ama doğum kontrol haplarına ne dersiniz ?

25 Mayıs 2007 17:59
DY
Soru Sahibi

doktor bey birde nasıl ifade edilir en iyi şekilde bilemiyorum ama sperm boşalmdan geri çekildiği zaman hamile kalma riski var mı ?

25 Mayıs 2007 17:37
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doğru uygulanır ise yok Buna "geri çekilme" denir

25 Mayıs 2007 18:02
DY
Soru Sahibi

peki doğum kontrol hapının bir yan etkisi olabilir mi ? evlenmek üzereyim ama hamile kalmaktan çok korkuyorum ben doktor bey saygılar

26 Mayıs 2007 10:15
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

He şeyin , yediğiniz ekmeğin bile yan etkisi olabilir. Ama doğum kontrol hapalrı oldukça güvenilir iyi ilaçlardır. Bir hekime muayene olup danışarak kullanmanızı öneririm

26 Mayıs 2007 10:36