ng
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 11:02

doğum kontrol hapının yarıda bırakılması

hocam merhaba ekimin 22 sinde normal adet oldum ve adetimin 4. günü doğum kontrol hapina basladim 9 gün kullandım daha sonra sağlık problemlerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım 6 gündür içmiyorum ve bu gün kanamam var bu durum normalmi daha önce de doğum kontrol hapı kullanmıştım ama yarım bırakmak zorunda kalmadım hiç ve bu zamansız kanama beni korkuttu açıkçası eğer bu kanama normalse tahminen kaç gün sürer ve tekrar başlamak istersem ne zaman baslamaliyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Zehra İnce
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba, yaşadığınız kanamayı, doğum kontrol hapını bitirmeden kesmenize bağlayabiliriz. Korkacak birşey yok. Beklediğiniz adetin ilk ya da ikinci günü doğum kontrol hapınıza başlayabilirsiniz. Her gün aynı saatte kutu bitene dek düzenli kullanın lütfen

15 Kasım 2021 11:44