eE
Soru Sahibi
16 Temmuz 2021 09:38

doğum kontrol hapı yanlış kullanım

Hocam ben yeni evliyim.Doğum kontrol hapına başladım ancak adetin ilk 5 günü başlanması gerekiyormuş sanırım.Ben 21 tablet olunca adetin bittiği gün başladım.biter bitmez de adet olucam böylelikle 28 günü tamamlıyacağım sandım.Adet süresince değil de bittiği gün başladığım için sıkıntı olur mu? Düzenli kullandım.Bu ay ilk ayım ve bugün 21 tablet bitti.Yanlış kullandığımı öğrenince telaş yaptım.Ne yapmam gerekiyor acaba Kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mert Göl
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba, doğum kontrol haplarının düzenli kullanılması gerekmektedir. Doktorunuzdan lütfen nasıl kullanılması gerektiği bilgisini alınız. Geçmiş olsun

3 Ağustos 2021 18:09