SA
Soru Sahibi
29 Ekim 2020 10:08

Dizde ağrı

Hocam merhabalar benim üç dört gün ayaklarımın yan tarafında bileğe yakın yerde karıncalanma oluyodu ders çalışırken de dizimi hep bükerek çalışıyodum masada o gün dizimin altı hafif şişti karıncalaniyo ayak bilegim de uyuşma var sızlamalar var on beş dakka yürüyünce bacağım ağrıyo bu sınır sıkışması mı hocam şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nezih Oktar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Evet sinir sıkışması. Ayak pozisyonuna gerekli özeni göster uzun süre aynı pozisyonda kalma.

29 Ekim 2020 10:28
SA
Soru Sahibi

Hocam bileğim yürürken çok batıyodu dizim ağrıyodu bacağım yürürken otururken çok ağriyodu doktora gittim muayene etti emg yapmadı perional sinir sıkışması dedi bu sinir sıkışması iyileşir mi hocam yürürken ayağım dizim çok acıyor benexol B12 vitamini verdi bide rantudil verdi hocam bu ilaçlar iyileştir mi emg vesaire yapılmadı bir anda böyle oldu bacağım ilaçlari iç 10 gün sonra gel düzelir dedi ama o kadar kolay düzelecek bir sinir değilmiş sanırım

30 Ekim 2020 12:33
Prof. Dr. Nezih Oktar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Evet zamanla düzelir.

30 Ekim 2020 14:40