cs
Soru Sahibi
21 Ocak 2017 10:08

diz ağrısına bagli

Hocam merhabalar. Yaklaşık 45 gün önce sert bir darbe sonucu patella çıkığı meydana geldi. Mr sonucunda şu sonuçlar çıktı. Patellada grade 2 kondro malazi patella mevcuttur Suprapateller bursada sıvı artışı mevcuttur. Medial menisküs posterior hornda grade 2 meniskal dejenerasyon izlenmektedir. ACL'de hafif sinyal artışı mevcuttur. Popliteal fossa medialde Baker kisti izlenmistir. Diz eklemini oluşturan kemik yapılarda dejenaratif değişiklikler mevcuttur. Femur lateral kondilde minimal kemik iliği ödemi ve milimetrik boyutlu ostoekondral lezyon dikkati çekmiştir. Hocam bulgularda nasıl bir tedavi onerirsiniz? Şimdiden tesekkur ederim sayın hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şevki Erdem
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba gecmis olsn Biraz sorununuz kompleks gibi.o nedenle diz ile ilgilenen bir ortopedi uzmaanina ugramanizda fayda var. Selamlar

23 Ocak 2017 20:21