GH
Soru Sahibi
13 Ocak 2020 09:39

Diz agrisi

h : 08/01/2020 ID : *** *** ** AcN: *** *** ** Modality: MR Hasta Adı : GUNDUZ HALIL SAĞ DİZ MR Yağ baskılı T2W aksial-koronal, T2-T1W sagital kesitler elde olunmuştur. Medial menisküste arka boynuzda grade II dejenerasyon ile uyumlu görünüm ve kuşkulu horizontal yırtık görünümü izlenmiştir. Lateral menisküs ön ve arka boynuzları normal konfigürasyon ve sinyal intensitesindedir. Ön çapraz bağ net izlenmemektedir (rüptür?). Arka çapraz bağ normal trase ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Medial ve Lateral kollateral ligamanların seyir ve sinyal intensiteleri normaldir. Patellar tendon normal morfoloji ve sinyal intensitesindedir. Diz ekleminde patolojik miktarda sıvı saptanmamıştır. Popliteal fossa olağandır. Femur ve tibiada geçirilmiş ön çapraz bağ cerrahisine bağlı metalik fiksasyon materyalleri izlenmektedir. Tibia medial plato posteriorda mm'lik dejeneratif kistler. Yardımcı olursanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Levent Payziner
Ortopedi ve Travmatoloji

Halil bey yaşınız ve mesleğiniz günlük yaşam aktivitenize göre değerlendrimek de yara var. Sadece buraya bakarak amelyat olmanız gerekiyor demek gerçekten en kolayı ama doğru olmayabilir. YAşadığınız yere yakın bir ortopediste gidin lütffen. Eğer ki izmirdeyseniz Tepecik ortopediye bekleriz. Saygılarımla

18 Ocak 2020 12:28
GH
Soru Sahibi

İlginize teşekkürler. Bergamada yaşıyorum izin alır almaz gelmek istiyorum.

18 Ocak 2020 18:28
Op. Dr. Levent Payziner
Ortopedi ve Travmatoloji

Rica Ederim .İyi günler

30 Ocak 2020 22:17