AE
Soru Sahibi
28 Nisan 2009 11:25

dişlerimin arası çok açık araları boş yani vede ne kadar fırçalarsam fırçal

dişlerimin arası çok açık araları boş yani vede ne kadar fırçalarsam fırçalayım hep sarı kalıyor ne yapabilirim ... doktor bey ne önerirsiniz . ama dişlerim sarı olmasına rağmen hiç bir tane çürük yok dişlerimde ....

1 cevap
Cevaplar (1)

Dişlerinizin aralık olması dişlerinizin veya çene kemiklerinizin yapısı ile ilgili olabilir. Bunu ancak gördükten sonra daha net söyleyebilirim. Diş yapıları aralık olan bireyler için tavsiye ettiğimiz arayüz fırçası olarak adlandırdığımız özel fırçalardan alıp kullanabilirsiniz. Dişlerinizin aralık yapıda dizilmiş olması çürük mevcudiyeti açısından avantaj sağlasada diş etlerinizin sağlığı açısından sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bir doktor gözetiminde olmanızı tavsiye ederim. Bu aralıklı diş yapısından kurtulmak isterseniz yaşınız itibariyle önce Ortodonti uzmanı bir meslektaşımızla görüşmelisiniz. Size farklı bir çözüm olarakta protez (kaplama) önerebilirim. Hekiminizle görüştükten sonra karar sizindir. Mevcut şekli ilede kullanabilirsiniz. Dişler çeşitli yöntemlerle beyazlatılabilmektedir. Dişlerinizin sarı olduğunu ifade ettiğiniz için hangi teknikle sonuç alabileceğinizi doktorunuz size açıklayacaktır. Belki ofis türü beyazlatma ile başlayıp home tipi beyazlatma tekniği ile devam edilebilir. Mevcut sıkıntılarınızın çözümünü bir meslektaşımızın fiziksel muayenesi ile daha net ve anlaşılır ifadelerle destekleyebilir ve çözüme kavuşturabilirsiniz. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler dilerim.

28 Nisan 2009 19:56