KZ
Soru Sahibi
17 Ekim 2009 17:20

dişlerimi yaptırıyorum.7 tane dişimi çektirdim. daha çekilicek 5 tane dişim

dişlerimi yaptırıyorum.7 tane dişimi çektirdim. daha çekilicek 5 tane dişim var. son diş çektirirken morfin yapıldıktan sonra fenalaştım. morfine alerjim olduğunu söylediler.diğerlerinde böyle bir sorun yaşamamıştım.sonradan böyle bişey olabilirmi.cevaplarsanız sevinirim.şu anda diş ağrısı çekiyorum. ama çektiremiyorum.

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Merhaba Zeliha hanım. Fenalaşma ile tam olarak nasıl bir şey oldu bilemiyorum. Sonradan allerji durumu gözlenebilir ama şayet gerçek bir alerji söz konusu olduysa bunu tesbit edip ona göre gerekli tedbirler alınmalı. Anesteji sonra bazı nedenlerden (tansiyon düşmesi, korku gibi) dolayı bir ksım hastalarda bayılma, bulanık bilinç hali gözlenmekte, geçici ve kısa süreli bir şok hali olmakta. Eğer sizde de buna benzer bir durum olduysa bunun alerji olduğu söylenemez. Allerji çok daha teklikeli ve hemen saniyeler içinde müdahele edilmesi gereken bir durumdur. Geçmiş olsun, saygılar.

17 Ekim 2009 17:43
KZ
Soru Sahibi

cevabınıza teşekkür ederim.fenalaştım derken boğazımı hissetmedim. yaklaşık 3 saat kadar sürdü.buz gibi ter döktüm.heyecan falan yoktu.zaten daha öncede diş çektirmiştim.alerji testi yaptırıcam.

19 Ekim 2009 12:26

Tekrar merhaba Zeliha hanım. Allerji testi yaptırmanız iyi olur. Özellikle alt çeneye yada üst damağın gerisine yapılan anestejilerde boğazda uyuşukluk olması ve hastanın yutkunma güçlüğü çekmesi normal. Uyuşukluğun etkisinin geçmesiyle yutkunmada normale dönecektir. Sanırım sizde de buna benzer bir durum söz konusu. Soğuk ter dökmeniz de tansiyonunuzun düşmesiyle ilgili bir durum. Saygılar.

19 Ekim 2009 14:46
KZ
Soru Sahibi

teşekkür ederim. inşallah sizin dediğiniz gibidir. yarın test yaptırıcam.sonucu merakla bekliyorum.daha çekilecek 8 tane dişim var.allah razı olsun.

21 Ekim 2009 00:36

Rica ederim. Geçmiş olsun tekrar.

21 Ekim 2009 19:47
Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik Diş Hekimi

Yazar toplam 808 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Azı dişi agrisi Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Diş rengi sebebi Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Gömülü diş Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Kanal tedavisi Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Yirmilik dişlerim ve ağrılarım Dt. Fatma Nur Kuyucu Çelik
Diş Hekimi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dt. Abdullah Bulut Diş Hekimi
Dt. Oğuzhan Pişgin Diş Hekimi
Dt. Aysun Sözütok Diş Hekimi
Dt. Burak İnce Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube