YD
Soru Sahibi
25 Temmuz 2021 19:15

Diş teli ve burun estetiği

Hocam merhaba. Burun estetiği olmak istiyorum fakat diş teli kullanıyorum. Geçtiğimiz yıllarda burun estetiği olan genç kadının diş teli yüzünden enfeksiyon kapmış olup bu yüzden ölmüş olacağına dair bir söylenti çıkmıştır. Doğruluk payı var mıdır hocam ? Tellerim ameliyat sonrasında herhangi bir enfeksiyona sebebiyet verebilir mi ? Cevap için şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Şükrü İşler
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yabanci cisimlerin hepsi enfeksiyon kaynağıdır. Burada önemli olan tedbir almak ve öncelik zamanını belirlemektir. Ağız içi hiç bir zaman steril değildir onun için dezenfekte ederek ve profilaktik tedavi ile operasyon yapılabilir.

25 Temmuz 2021 20:41
YD
Soru Sahibi

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim hocam ☺️

26 Temmuz 2021 01:22
Op. Dr. Şükrü İşler
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Geçmiş olsun..

27 Temmuz 2021 09:07