EA
Soru Sahibi
30 Mart 2020 15:03

Diş sorunu

Merhaba, shihtzu cinsi 10 aylık köpeğim ile bir diş sorunu yaşıyoruz. Ağzını kapattığında alt dişleri dışarıda kalıyor. Başta alt çenesinin önde olduğundan kaynaklandığını düşünmüştüm ama dikkatli bakınca alt çenesinin önde olmadığını iki çenenin de eşit uzunlukta olduğunu gördüm. Ağzının içine baktığımda dişlerin diş etinde olması gerektiği yerden daha önde ve ağzından dışarı doğru büyüdüğünü farkettim. Dişler üst dudağa sık temas ettiği için zamanla orayı aşındıracak gibi görünüyor. Bunun tedavisi var mı? Varsa nasıl bir tedavi yöntemi uygulanıyor?

1 cevap
Cevaplar (1)

Aylin hanım selamlar açıkçası ağız ve diş hastalıklarında bu şekilde ki bozuklukların röntgen dahilinde değerlendirilmesi lazım. Zira şimdi sizin söylediğiniz gibi mi yoksa anatomik bir durum mu var anomali mi var ona bakmak lazım ona göre göre bir tablo çizilip tedavi olur olmaz şu yapmak lazım veya hiç müdahalede bulunmayalım yapacak bişey yok gibi birşey denir. En yakın veteriner kliniğinden randevu alıp ortodontik olarak inceletmek istediğinizi beyan ederseniz size yardımcı olacaklardır. Geçmiş olsun

3 Nisan 2020 10:41

Aylin hanım selamlar açıkçası ağız ve diş hastalıklarında bu şekilde ki bozuklukların röntgen dahilinde değerlendirilmesi lazım. Zira şimdi sizin söylediğiniz gibi mi yoksa anatomik bir durum mu var anomali mi var ona bakmak lazım ona göre göre bir tablo çizilip tedavi olur olmaz şu yapmak lazım veya hiç müdahalede bulunmayalım yapacak bişey yok gibi birşey denir. En yakın veteriner kliniğinden randevu alıp ortodontik olarak inceletmek istediğinizi beyan ederseniz size yardımcı olacaklardır. Geçmiş olsun

3 Nisan 2020 10:42