YM
Soru Sahibi
31 Aralık 2017 21:30

Diş iğnesi sonucu felç

Sağ alt 20 lik dişimin üstündeki et rahatsız ediyordu. Doktor uyuşturucu iğne vurdu ve eti kesti. Ertesi gün sabah kalktığımda yüzümün sağını hareket ettirmede zorlandım. gözüm, kaşım,yanağım, dudağım. Doktoruma söyledim telaş edilecek bir şey yok dedi sinirler hassasiyet göstermiştir dedi. 5 gün geçti yüzümü hiç hareket ettiremiyorum acile gittim felç geçirmişsin dedi. Bu durum geçicimidir. Nörolojiye gidemedim henüz tatil olduğu için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Yasin Bozok
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Cerrahi işleme bağlı bu tarz durumlar olabilir. Çoğunlukla bölgedeki ödem çözülünce iyileşme görülür. Nadir durumlarda uyuşukluk kalıcı olabilir. Doktorunuzun takibinde kalın o size gerekli bilgileri verecektir. Geçmiş olsun.

3 Ocak 2018 09:00