EN
Soru Sahibi
28 Mayıs 2021 10:28

Diş Çürükleri ve Askerlik Muafiyeti

Merhaba dişimde ikitane çürüklü ve kırıklı diş var doktor bu ikitaneye porselen yaparız ama yandaki ikitane sağlam dişini oyacağız dedi. aynı zamanda diğer yanağımın olduğu yerde 3 tane çürük diş var. ayrıca 4 tane 20lik dişlerim çürüdü kırıldı ve yarısı damağın içinde kaldı. doktor 1-2 tane dolgu ve 1 kanal tedavisine daha ihtiyacın var dedi. bunların hepsi üst dişlerimde oluyor. şuan yemek yiyemiyorum sadece tek tarafla yiyebiliyorum ve artık o tarafın damakları şişmeye başladı orlada yiyemiyorum. sürekli diş hastanesinin acilinin yolunu tutmaktan bıktım. rakı içiyorum belli bi süre idare ediyo yine başlıyo verilen ağrı kesiciler bi işe yaramıyor sadece bitaesi işe yarıyor tabi saatler sonra oda vücut ısımı 34 e düşürüyor titriyorum sonra. hele sol tarafıma en ufak bir şeyler gelsin gözlerimde beyaz ışıklar çakıyor ayrıca sol tarafım bir tuttumu kafamın solunun içinde sinus boşluğunun 3 boyutlu olarak bütün çeperlerinde dişten beter bir ağrı başlıyor ve 3 gün geçmiyor. bu durumda askerlikten muaf olabilir miyim. ayrıca devlet hastaneleri implant parası ödemiyor çekeriz diyor ve dişsiz kalmak istemiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berdan Aydın
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Askerlikten muaf olamazsiniz bence. Agriyan dişlerinizi bir kanal tedavisi uzmanjna hemen gösterin

28 Mayıs 2021 13:35