tb
Soru Sahibi
28 Mayıs 2019 19:46

Dilde his kaybı

Merhaba, benim sol alt arka gömülü 20’lik dişim şişiyordu sonrasında çektirdim. Çekim öncesinde röntgen almadılar ve bir diş eti uzmanı çekti. Sonrasında dilimin sol tarafında his kaybı oluştu. Sıcak-soğuk gibi şeyleri hissetmiyorum ve tat alamıyorum. Şuan da 1.5 ay oldu ve hala hiçbir şekilde bir gelişme olmadı.Doktorum ne zaman geçeceğine dair net konuşmuyor birkaç ay içinde geçer diyor. Bu his kaybı geçici mi yoksa kalıcı mıdır? Bir sinir kopması gibi bir durum var mıdır, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sinir zedelenmesi 20 yaş dişlerinde olası komplikasyonlardan birisidir. B viyamini içebilirsiniz. Takip gerektirir. Bazen azalır bazen geçer kimse bilemez. Geçmi olsun.

12 Haziran 2019 11:04