ÇA
Soru Sahibi
11 Temmuz 2019 22:35

dilde doku değişikliği

hocam merhabalar. 26 aylık oğlumun dilinde beyaz bir tabaka var ama sol tarafında ince uzun bir bölge belirgin bir şekilde kırmızı yara değil ama sanki pütürlü yeri dökülmüş gibi ve çok bariz belli geçer diye umdum ama 1.5 ay oldu geçmedi. düşünceniz nedir beni yönlendirebilirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba. Harita dili dedigimiz durum. Önemli bir hastalık degil. Sebebi tam bilinmemekle birlikte Vitamin eksikliğine veya çinko eksikliğine bagli olabilicegi belirtilir.

11 Temmuz 2019 22:49
ÇA
Soru Sahibi

Hocam steril bir ameliyat eldiveniyle o bölgeye dokundum normal dil dokusuna göre sertti o bölge hematoloji takipli oğlum aklıma kötü şeyler geldi ayrıca o bölge belirmeye başlayalı kekemelik de başladı hematoloji randevusuna 1 hafta var daha ama sabredemiyorum

20 Temmuz 2019 00:45
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Cocuk doktorunuza gösterebilirsiniz. Geçmiş olsun

20 Temmuz 2019 09:15