FD
Soru Sahibi
18 Kasım 2013 01:18

devitalize alan ve sinovit

Hocam saygılar. 2 gün önce kalça artoskopisi oldum ve hastaneden bana verdikleri kağıtta labrumda devitalize alan saptandı, yırtık yok ve labruma müdehale edilmedi diyor. Devitalize alan nedir ve bana zararı nedir.Hocam birde sinovit RF yardımıyla temizlendi diyor. Sinovitin sertlik hissine sebep olduğunu biliyorum ve kalçamda sinovitin temizlenmesine rağmen hala sertlik hissi var. İki gün oldu ameliyat olalı. Bu sertlik hissi sinovitin temizlenmesine rağmen olması normal mi ya da geçecek mi? Saygılar, teşekürler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nejat Güney
Ortopedi ve Travmatoloji

Devitalize kanlanması olmayan, cansız demektir. Sinovit sertlik hissi yaratmaz. Kalça ekleminizin kıkırdaklarında sorun olabilir. Biraz daha beklemenizi tavsiye ederim...

18 Kasım 2013 08:06