GE
Soru Sahibi
29 Temmuz 2019 16:09

Damak yarigi

7 günlük erkek bebegimin iki kucuk dil yarik damak problemi olduğunu ogrendim lütfen yardım edin iyilesirmi ne zaman ameliyat olabiliriz çok korkuyoruz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Önder Tan
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Damak yarığı tedavisi olan bir hastalıktır. Kesin ve tek tedavisi ameliyatdır. Ameliyat yaşı 12-18 ay arasıdır. Dudak ta yarıksa onun ameliyat yaşı 3 aydır. En önemli konu, bu ameliyatları bu konuda deneyimli bir plastik cerrahın gerçekleştirmesidir. Çünkü ne yazık ki yarıklı çocukların sadece tek bir şansları vardır ve İLK AMELİYAT DAİMA SONUCU BELİRLER. Yani ilk ameliyat iyiyse çocuk hayatı boyunca sorun yaşamaz. İlk ameliyat kötü ise bunu düzeltmek ne yazıkki çok zordur, uğraştırır ve sonuç asla düzgün yapılan bir ilk ameliyat gibi olmayacaktır. Türkiye de bu işi hakkıyla yapan plastik cerrahlar elbette vardır ama oldukça azdır. Bu ameliyatlar iyi bir bilgi ve tecrübe ister. İnternet den araştırdıysanız naçizane benim epey bir tecrübem ve kendi adımla dünya ya tanıttığım bir ameliyat yöntemim bulunmaktadır. Çok uzun yıllardır ve halen takip ettiğim geniş bir hasta kitlem bulunmaktadır. Düşünürseniz elimden geleni yaparım. Geçmiş olsun. *** *** **

31 Temmuz 2019 11:36
GE
Soru Sahibi

Bu ameliyatın fiyatı ne acaba doktor bey

31 Temmuz 2019 11:39
Prof. Dr. Önder Tan
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Buradan fiyat veremiyorum. Telefon ile ararsanız ayrıntılı bilgiler verebilirim. Geçmiş olsun

31 Temmuz 2019 11:41