YA
Soru Sahibi
5 Ocak 2021 00:58

Crp değeri ve bazı kan sonuçları

Merhabalar. Ben 19 yaşımdayım. 170 boyunda 102 kiloyum. 2018 yılından bu yana kan testlerimde crp değerim hep yüksek. En düşük 11 çıkıyor 38 e kadar çıktı. Hashimoto tiroitim ve tiroitlerde kist vardı ve 2020 temmuzda total tiroidektomi oldum. En son 20 kasımda crp sonucum 19 du hiç düşmüyor kaç kere antibiyotik alsamda düşüyor hemen yükseliyor. Ayrıca kan testimde micror 4,9 çıktı. Lenfosit mutlak değeri ise 5. Bu sonuçlar normal midir? Crp neden hiç düşmüyor ? Yanıtlarsanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kilonun en önemli crp yükseklik nedenlerinden biri olduğunu unutmayın. Bu konuyu iyi bir iç hastalıkları uzmanı ile tartışmanızı öneririm. Crp yüksekliğini açıklayacak bir hastalık ya da enfeksiyon bulgusu yoksa üzerinde daha fazla durmak gereksiz olur. Tek başına laboratuar bulgularını tedavi etmeye gerek yok.

9 Ocak 2021 14:49