Çp
Soru Sahibi
10 Eylül 2014 15:20

Cok paniğim bu beni çok huzursuz yapıyor

İyi günler doktor hanim ben 23 yaşında bir bayanim bir aylık evliyim 3-4 ay önce kulağımda ki denge taşlarından dolayı baş dönmesi oldu o baş dönmesi Bende panik yaptı her başım döndüğünde acaba bana birseymı oluyor diye korktum doktora gittm ilaç kullandım geçti ama paniğim korkum geçmedi ikide bir nabzımi sayiyorum nerem ağırsa internette n açıp okuyup hep kötü ihtimali düşünüyorum öyle anlar oldu ki dünya bana dar geldi sanki hersey benim başıma gelecekmis gibi hissettim yeri geldi hayattan zevk almadım hep ölüm aklımda yalnız kalamiyorum acaba bana birsey olursa yalnız olurum diye bir ay önce evlendim önceye göre daha iyi gibiyim ama Atamiyorum üstümden bazen nabzım çok hızlı atıyor nefesm darlaniyo sanki boğazım kapanıp nefesim kesilecek gibi oluyo doktora gittim kalbinde birsey yok dedi orta okul lise dönemimdede geçirdim o zaman bu kadar uzun sürmedi bazen çok çaresiz gibiyim sizce ne yapmalıyım psikoloğa gidemiyorum korkuyorum ilaçlardan benim neyim var sizce

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Yaşadığınız şey Anksiyete Bozukluğu yani kaygı durum bozukluğu dediğimiz şeydir. Kendini emniyette hissetmeme, her an kötü birşey olacakmış, ölecekmiş korkusudur. Bunun ilaçla değil terapi desteği ile tedavisi mümkün, imkanınız varsa terapi desteği almanızı öneririm.

1 Ekim 2014 12:19