CC
Soru Sahibi
12 Eylül 2014 09:55

ÇOK ACİL

Hocam iyi günler öncelikle iyi çalışmalar dilerim, hocam benim belimde ve sol bacağımın kemiklerinde ağrı oluyor, ayakta çok kaldığımda ağrı oluyor, tomografi çektim, hocam sonuçlar şöyle; (Sakroiliak BT İnceleme: GE BRİVO CT *** *** ** model 2 dedektörlü multislice Tomografi cihazı ile yapılmıştır. ***Sağ iliak kemikte 8.3 mm boyutunda kemik adacağı ile uyumlu olabilecek sklerotik odak izlendi. *** Sol iliak kemikte milimetrik boyutta kist izlendi.*** L5 vertebrada 18.4 mm boyutunda schmorl nodülü izlendi. Sakroiliak eklem aralığı bilaretal normal genişlikte olup, her iki eklem yüzünü oluşturan diğer kemik yapılarda patoloji saptanmamıştır. kesit alalına giren diğer kemik yapılan doğal izlenmiştir.) Hocam bu sonuçlar ne anlam ifade ediyor, durum ciddimi, kist konusu nedir hocam, ne yapmam gerekiyor, şimdeden hayırlı ve sağlıklı günler diler, saygılarım sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Haldun Seyhan
Ortopedi ve Travmatoloji

Sonuç pek anlamlı değil ortalama normal şeyler. Bir fizik fedavi doktoruna gitmelisiniz

13 Eylül 2014 01:11