30 Mayıs 2019 14:32

Cocuk nöroloji

Merhabalar bebeğim beş aylık oldu işitme problemi var ve cihaz kullanıyoruz baş parmagı avuc içinde duruyor ve bir iki haftadır kucagımda yatar pozisyondaykrn kendini geriye doğru atıp yay gibi durmaya başladı. Salya problemide var. Ama dikkatlı bir bebek oyuncak oynayabiliyor kafasını dik tutabiliyor. Desteksiz sadece arkasını yaslayıp oturabiliyor. Bir kasılma falan mevcut değil sadece bir iki haftadır yay gibi durup baş parmaklaı avuc içine sıktığı için spastık durum olabilirmi diye endişelendim bana bilgilerinizle yardımcı olabilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Akgün Ölmez Türker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

spastik durum değil ama bu da önemli br sorun olabilir. bahsettiğiniz hareketin videosu ile birlikte çocuk nörolojisine başvurabilirsiniz. geçmiş olsun

12 Haziran 2019 16:55