BA
Soru Sahibi
16 Temmuz 2020 14:41

Ck mb yuksekligu

Merhaba 10 yasinda oglum var.2015te mitral kapakta duzlesme minimal my tanisi kondu. Onceleri yilda bir sonralari iki yilda bir kontrol ile birseyinin olmadigi sikayeti olursa doktora goturulmesi gerektigi soylendi. Bu yil icinde iki defa kalbim agriyor dedi. Doktora basvurduk. Kan tahlili yapildi ck mb degeri referans arasi 25 olmasina ragmen 55 cikti . Doktor beslenmesini duzenleyin deyip bizi gonderdi. 2 ay sonrasina eko icin randevu verdi. Ck mb neden yukselir ciddi bir durum mu var aydinlatirsaniz cok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Aslında biz genellikle troponin değerini önemseriz CK-MB değerleri yanıltıcı olabilir tek başına hafif yüksekliğin anlamı olmuyor.

16 Temmuz 2020 15:40