AE
Soru Sahibi
27 Temmuz 2016 13:36

Cipralex ve Selectra

Hocam merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bana anksiyete, depresyon teşhisi konuldu.Doktorum bana Selectra 50 mg verdi. Ancak kullanmaya başladığım günden bu yana çok da faydasını göremedim. Üstüne bir de aşırı anlamda cinsel isteksizlik yapınca bu moralimi daha da fazla bozdu.Çünkü hiçbir şey hissedemiyorum. Geçenlerde kontrole gidip durumu anlattığımda doktorum cipralex 10 mg a geçmeye karar verdi. Ancak Cipralex i kullanmaya başlarken aynı zamanda Selectra yı da yarım yarım gün aşırı bırakmamı söyledi. Şu an cipralex le 10. günüm. Daha bir uyuşuk umursamaz oldum. Ayrıca cinsel isteksizlik vs. daha da arttı. Bu canımı sıkıyor ama eskisi gibi umursamıyorum. Bu iki antidepresan arasında hangisi daha ağır bunun hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, ikisi de aynı grubun ilacı, etkinliklikleri ve yan etkileri genel olarak aynı diyebiliriz, kişiden kişiye değişebilir etkinlik ve yan etki. Şu şundan daha ağır diyemeyiz. Yeteri kadar fayda görmez ve tolere edilemeyecek kadar bir yan etki oduğunda size bu ilaçları yazan doktorunuza başvurun. Cinsel yan etkiden de bahsedin doktorunuza, geçmiş olsun

27 Temmuz 2016 17:59