HC
Soru Sahibi
28 Haziran 2018 02:32

Ciğerlerim kaşınıyor

Ciğerlerimde doluluk, nefes darlığı, öksürük ve geniz akıntısı şikayetlerim var. Bahar alerjisi olduğunu düşünüyorum 4 yıl önce aynı şikayetlerle gittiğimde alerji testi ve solunum testi doğrultusunda çimen alerjisi teşhisi konuldu. Geceleri uyku uyutmayacak derecede nefes darlığı, ciğerlerimde kaşıntı hissiyle devamlı öksürme ihtiyacı duyuyorum. Sabah foster inhaler çektim iki fıs onu belirteyim. Öğlen doktora gittim ve ilaç aldığımı da söyledim. Solunum testi yaptırdı. Sonuç: Hafif seviyeli restriksüyon. İlactan dolayı hafif çıkmış olabileceğini belirtti doktor bey. İlaç olarak aircomb, katarin, kreval şurup ve infex yazdı. 2 haftaya kadar hırıltılı solunum başlarsa gel dedi. Halbuki hırıltılı solunum zaten kısmi olarak var. Öksürüp ara ara balgam atınca geçiyor, dolunca tekrar hırıltılı nefes alıyorum. O an hırıltı olmadığı için hırıltı olmadığını var saydı. Doktordan pek bir şey anlamadım. İlaçları söylendiği gibi kullandım. Ama değişen bir şey yok uyuyamıyorum hocam. Nedir bu?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Osman Şener
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun. Muhtemelen allerjik nezleniz ve astımınız var. Uygun bir zamanda sizi göreyim. Bilgi ve randevu için www.allerjimerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

28 Haziran 2018 15:05
HC
Soru Sahibi

Hocam iyileşmiştim. İki gün önce nezle oldum. Burun akıntım koyulaştı önceki kadar akmıyor ama yine aynı şikayetler başladı. Sabah boğazımda hafif bir tahriş vardı sonra öksürmeye başladım ve şimdi yine göğsümde darlık hissi, boğazımda gıcıklanma ve öksürük var. Sanki ciğerlerime balgam inmiş de atamıyormuş gibi hissedip öksürüyorum devamlı. Sizce gerçekten astımım mı var? Geçen sefer ilaçları kullanınca geçmişti yine kullanmalı mıyım?

31 Ekim 2018 02:22
Prof. Dr. Osman Şener
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun. Sorunuzla ilgili bilgi ve randevu almak için www.allerjimerkezi.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

6 Kasım 2018 09:48
Prof. Dr. Osman Şener
Prof. Dr. Osman Şener Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Yazar toplam 923 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ürtiker kurdesen Prof. Dr. Osman Şener
Kedi Alerjisi Prof. Dr. Osman Şener
Alerji astim ve biontech asisi Prof. Dr. Osman Şener
Sebepsiz alerji Prof. Dr. Osman Şener
Alerji Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy Alerji Hastalıkları
Uzm. Dr. Ali Fuat Kalyoncu
Uzm. Dr. Ali Fuat Kalyoncu Alerji Hastalıkları
Dr. Bahri Murat Dal
Dr. Bahri Murat Dal Alerji Hastalıkları
Dr. Aytuğ Akkor
Dr. Aytuğ Akkor Alerji Hastalıkları
Dr. İlkay Koca Kalkan
Dr. İlkay Koca Kalkan Alerji Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube