SG
Soru Sahibi
17 Ekim 2021 23:53

Çift toplayıcı sistem ve parankimde taş

Hocam Merhaba, Sağ böbreğimde çift toplayıcı sistem ve böbreğin parankiminde 9 ve 7 mm çapında 2 taş tespit edildi. Daha önce de tomografi çekildim ancak sadece taşlarım söylenmişti. Bu çift sistem sadece doğustan mı oluyor. Ve şimdi yada sonra zararı ne olacaktır. Bu konularda değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Barış Nuhoğlu
Üroloji , Üroonkoloji

Bu hadise doğuştan olan bir anormallik. Taş hastalığı olma oranı genel popülasyona göre biraz fazla olması dışında bir önemi yok.

18 Ekim 2021 11:52