AN
Soru Sahibi
21 Mayıs 2021 15:21

CIDP rahatsızlığı tedavisi var mı

Hocam iyi günler bir hastamız var CIDP teşhisi konuldu. Ayaklarında güç kaybı var ve 5 aydır yürüyemiyor ancak his var. Steroid tedavisi uygulandı. Bir yıl devam etmesi gerekli diyorlar. Herhangi başka bir tedavisi var mıdır ne yapmamız gerekir. İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Serdar Dike
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kronik inflamatuar demiyelinizan polinöropati (CIDP), vücuttaki sinirlerin inflamasyonuna neden olan nadir görülen bir nörolojik hastalıktır. NÖROLOJI BÖLÜMÜNDE TAKİBİNİZ GEREKLİDİR.

18 Eylül 2021 11:01